Toimemehhanism

THYMUSKIN® on patenteeritud unikaalne toimeainete kompleks, mida on juuste väljalangemise vähendamiseks, ennetamiseks ja raviks edukalt kasutatud enam kui 30 aastat.

Juuste väljalangemine on harknäärme häire tunnus. Harknääre on oluline lümfisüsteemi organ, mis vastutab keha immuunsüsteemi eest, kuna näärmes küpsevad ja diferentseeruvad antikehi tootvad T-lümfotsüüdid. Selle näärme tugevaim kaitsev toime on lapsepõlves, aastate jooksul aga mõju nõrgeneb ja keharakud muutuvad haavatavamaks. Juukserakud ei ole erand.

Seega, mis on siis ühist harknäärmel ja THYMUSKIN® juuksehooldustoodetel? 

Sõltumatud uuringud on näidanud, et teatud kilpnäärme poolt toodetud peptiidid (nt tümosiin beeta-4, promosiin alfa ja timuliin) toodetakse inimese juuksefolliikuli epiteelis ja toimivad karvanääpsu kasvu otsese soodustajana. Samad sünteesitud peptiidid on ka THYMUSKIN® juuksehooldustoodetes. THYMUSKIN®-i edu juuste väljalangemise vähendamisel nii naistel kui meestel põhineb mitteloomse päritoluga sünteesitud harknäärme peptiidide kompleksi GKL-02 bioloogilisel aktiivsusel. GKL-02 tugevdab ja aktiveerib juuste ja naha immuunsüsteemi. THYMUSKIN® suurendab juuksefolliikulite elujõudu ja aeglustab rakusurma protsessi. Kõik see parandab juuksejuure (folliikuli) aktiivsust kasvufaasis. Kahjustumata juuksefolliikulid aktiveeritakse uuesti, moodustuvad uued juuksekarvad ja juuste kasvufaas pikeneb oluliselt (vt allolevat pilti).

  • THYMUSKIN® kaitseb kilbina juuksefolliikulit peamiste seda negatiivselt mõjutavate ensüümide trüpsiin ja trüptaas ning hormooni dihüdrotestosteroon (DHT) eest.
  • THYMUSKIN® stimuleerib juuksefolliikulite taastumist, aktiveerides juukserakke.
  • THYMUSKIN® stimuleerib uute, tervete juuste kasvu.
MIS ON HARKNÄÄRE JA KUIDAS SEE INIMESE KEHA MÕJUTAB?

Harknääre on elund rinnaõõnes, millest vähesed teavad, kuid mis on väga oluline immuunsüsteemi jaoks. Selles kehapiirkonnas moodustuvad T-lümfotsüüdid, olulised rakud kehas, mis toodavad antikehi bakterite ja viiruste vastu. See on oluline immuunvastuse tekkeks ja lümfoidkoe tootmiseks.

KUIDAS ON HARKNÄÄRE SEOTUD JUUSTE VÄLJALANGEMISEGA?

Aastate jooksul hakkab immuunsüsteem nõrgenema kõige varem, st algab harknääre nõrgenemine. Vananedes nõrgeneb mitte ainult inimese immuunsüsteem, vaid väheneb ka T-lümfotsüütide kontsentratsioon ning inimene muutub haavatavamaks erinevate infektsioonide suhtes. See mõjutab ka juukseid, kuna juuksefolliikulite rakud on organismis ühed aktiivsemad, nõudes suuri energiaressursse. Kui toitaineid napib, hakkab juukserakkude tootmine seiskuma. Nende folliikulid sisenevad puhkefaasi ja kukuvad seejärel välja.

KUIDAS AITAVAD THYMUSKIN® TOODETES OLEVAD HARKNÄÄRME PEPTIIDID VÄHENDADA JUUSTE VÄLJALANGEMIST?

Harknäärme peptiidid aitavad vähendada juuste väljalangemist. Teaduslikud uuringud on näidanud, et harknäärme peptiidid omavad taastavat ja tugevdavat toimet juuksefolliikulitele, eriti juuksejuuri ümbritsevale peanaha struktuuri osale ning tugevdavad juukseid nahaaluses kihis. Harknäärme peptiidid parandavad juuksefolliikulite rakkude toitumist, mis vastutavad uute juukserakkude moodustumise eest ja pikendavad seega oluliselt juuste kasvufaasi.